Ośrodek Leczenia Uzależnień

Leczenie Alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu to proces leczenia i psychiki, i ciała. Zespół specjalistów naszego ośrodka, pomogą rozwiązać Twój problem. W każdej chwili możesz zwrócić się o pomoc. A indywidualny program leczenia uzależnień doprowadzi do tego, że nie tylko uwolnisz się od potrzeby picia alkoholu, ale zaczniesz żyć na nowo, często lepiej i owocniej niż kiedykolwiek do tej pory.

Jak leczymy alkoholizm? Zapewniamy pacjentowi specjalistów którzy motywują, leczą choroby toważyszce, i przeprowadzają terapię aż do całkowitego rozwiązania problemu. Nałóg jakim jest uzależnienie od alkoholu, to poważne zaburzenie, które można i należy leczyć, gdyż w wielu wypadkach prowadzi do śmierci. W ośrodku czeka na Ciebie wykwalifikowana kadra, która od wielu lat pomaga osobą uzależnionym. Wiemy, jak dużo zależy od naszej pracy, dlatego nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach i superwizjach. Ponadto do najwyższej jakości usług, zobowiązuje nas kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, oraz wpis do Rejestru Placówek Medycznych.

Każdy pacjent otrzyma u nas pomoc i wsparcie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. Nasi terapeuci swoją wiedzą i doświadczeniem służą nie tylko pacjentom, ale również ich rodzinom i bliskim - organizujemy terapię dla osób współuzależnionych i Dorosłych Dzieci Alkoholików. W czasie pobytu w naszym ośrodku pacjenci są pod stałą opieką lekarską i pielęgniarską. Każdy z nich jest dokładnie diagnozowany pod względem chorób wynikających z uzależnienia. Wykonywane są wszelkie niezbędne badania laboratoryjne, EKG, badania wydolności podstawowych układów i narządów oraz wiele innych wynikających ze specyfiki problemu. 

Uzależnienie od alkoholu ma też podłoże psychiczne, często bywa że chorobą towarzyszącą uzależnieniu jest problem natury psychiatrycznej. Dlatego zapewniamy opiekę lekarzy psychiatrów.

Aby ułatwić proces leczenia uzależnień gwarantujemy pełną dyskrecję. Położenie ośrodka pozwala na leczenie odwykowe w kameralnych warunkach, z dala od zgiełku i hałasu oraz problemów dnia codziennego. Do dyspozycji oddajemy pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami, salę rekreacyjną, siłownię, saunę, sale do terapeutyczne i gabinety lekarskie.

Każdy z naszych pacjentów po zakończeniu terapii otrzymuje dalsze zalecenia terapeutyczne. Zapewniamy kontynuację leczenia w trybie ambulatoryjnym - program zapobiegania nawrotom choroby, oraz konsultacje z terapeutami i lekarzami.

Kroki leczenia alkoholizmu: