Alkohol – czy jesteś uzależniony? Pijesz kolejny kieliszek wina lub szklankę piwa. Myślisz sobie, że to żaden problem. Być może. Jednak uzależnienie od alkoholu ma to do siebie, że za każdym razem ma inną twarz i przebiega inaczej. Nie każdy, kto pije, jest uzależniony. Wiele jednak osób przez brak odpowiedniej wiedzy nie ma świadomości, że ich sposób picia jest ryzykowny.

Organizm każdego człowieka jest bowiem inny i ma inny metabolizm (np. kobiety uzależniają się szybciej i łatwiej niż mężczyźni). A powody do używania alkoholu za każdym razem są indywidualne – ktoś pije, by dodać sobie odwagi, ktoś inny, by się zrelaksować, ktoś inny, by spokojnie zasnąć...

Istnieje potoczne przekonanie, że alkoholikami są osoby zdegenerowane społecznie, żyjące na marginesie. Nic bardziej błędnego. Piją biznesmeni, artyści, politycy. Piją kobiety i nastoletnie dzieci. Ta choroba może dotyczyć każdego. A żeby stać się osobą uzależnioną, nie musisz ani pić codziennie, ani pić tylko mocnych alkoholi - badania mówią jednoznacznie: 1/3 uzależnionych nie stosuje innej używki niż piwo, a niejeden alkoholik potrafił nie pić przez wiele miesięcy... Umiejętność niepicia przez kilka - kilkanaście tygodni nie jest więc dowodem na brak problemu.

Alkoholizm z powodu szerokiej dostępności i powszechności alkoholu, jak i społecznej akceptacji picia jest uzależnieniem, które statystycznie spotyka się częściej niż inne. Powszechna tolerancja dla picia powoduje, że uzależnienie od alkoholu zazwyczaj bywa lekceważone i długo pozostaje niezdiagnozowane, a co za tym idzie – nieleczone. Jakie objawy powinny wzbudzić Twój niepokój? Na co trzeba zwrócić uwagę u siebie lub u swoich bliskich?

Jakie są symptomy alkoholizmu?Więcej informacji +

Jeśli okaże się, że masz problem z alkoholem, pamiętaj - jesteś po prostu chory. Co to znaczy? To, że nie musisz się ukrywać. Alkoholizm leczy się od dziesiątek lat i na całym świecie robi się to bardzo skutecznie. Zastanawiasz się oczywiście - tak jak wielu przed Tobą - czy nie łatwiej po prostu powiedzieć sobie: kończę z tym, kończę z alkoholem, poradzę sobie sam? Warto spróbować, niestety jednak, często jest to zbyt trudne. Lepiej więc skorzystaj z pomocy specjalisty. Sprawdź Konsultacje Terapeutyczne +

Leczenie alkoholizmu poprzez terapię to proces leczenia i psychiki, i ciała. Terapeuta Dromadera pomoże Ci rozwiązać Twój problem. W każdej chwili możesz zwrócić się o pomoc. A terapia doprowadzi do tego, że nie tylko uwolnisz się od potrzeby picia alkoholu, ale zaczniesz żyć na nowo, często lepiej i owocniej niż kiedykolwiek do tej pory.

Jak leczymy alkoholizm w ośrodku dromader? Zapewniamy pacjentowi kompleksowe leczenie, od motywacji do leczenia, do samego rozwiązania problemu. Nałóg to poważne zaburzenie, które można i należy leczyć. W ośrodku czeka na Ciebie wykwalifikowana kadra, która od wielu lat pomaga w sytuacjach wszelkiego rodzaju uzależnień. Wiemy, jak dużo zależy od naszej pracy, dlatego nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach dotyczących leczenia uzależnień.

Każdy pacjent otrzyma u nas pomoc i wsparcie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. Nasi terapeuci swoją wiedzą i doświadczeniem służą nie tylko pacjentom, ale również ich rodzinom i bliskim -organizujemy terapię dla osób współuzależnionych i Dorosłych Dzieci Alkoholików. W czasie pobytu w naszym ośrodku pacjenci są pod stałą opieką lekarską i pielęgniarską. Każdy z nich jest dokładnie diagnozowany pod względem chorób wynikających z uzależnienia. W razie potrzeby wykonywane są wszelkie niezbędne badania laboratoryjne, EKG, badania wydolności podstawowych układów i narządów praz inne niezbędne do diagnostyki. Zapewniamy konsultacje psychiatryczne, które wspomagają leczenie uzależnień.

Aby ułatwić proces leczenia uzależnień gwarantujemy pełną dyskrecję. Położenie ośrodka pozwala na stworzenie kameralnych warunków, z dala od zgiełku i hałasu oraz problemów dnia codziennego. Proponujemy Państwu pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami, salę rekreacyjną, siłownię, saunę, sale do terapii grupowej.

Terapia jest najważniejszą i najlepszą formą pomocy, jeżeli chodzi o leczenie uzależnień. Pomaga ona w uzyskaniu trwałych i pożądanych zmian, dzięki czemu życie osoby uzależnionej ma szansę stać się na nowo zdrowe i satysfakcjonujące. Zważywszy na fakt, że osoba uzależniona ma znacznie osłabioną wolę, samodzielne uporanie się z problemem nałogowych zachowań jest praktycznie niemożliwe. Mimo, iż głównie od pacjenta zależy, czy uda mu się powrócić do zdrowego funkcjonowania, to jednak bez specjalistycznej pomocy, jest to bardzo trudne do osiągnięcia. Stąd też ośrodek leczenia uzależnień jest miejscem, gdzie można odbyć profesjonalną terapię uzależnienia, dzięki której pacjent zyskuje narzędzia do walki z nałogiem.

Każdy z naszych pacjentów po zakończeniu terapii otrzymuje dalsze zalecenia terapeutyczne. Zapewniamy kontynuację leczenia w trybie ambulatoryjnym oraz konsultacje z terapeutami i lekarzami.

Krok Pierwszy - Motywacja

Motywacja do leczenia uzależnień jest częstym problemem. Rozwiązanie problemu z motywacją jest pierwszym krokiem w leczeniu uzależnienia. W sprawach motywacji współpracujemy z wykwalifikowanymi psychologami. Informacje dotyczące motywacji osoby uzależnionej, można uzyskać podczas konsultacji terapeutycznych - Więcej Informacji +

Krok Drugi - Detoksykacja

Detoksykacja pozwala na przerwanie ciągu, co jest niezbędnym warunkiem rozpoczęcia dalszej terapii. Jest to, ważny krok w kierunku pokonania nałogu. Po przebyciu detoksykacji samopoczucie pacjenta polepsza się, staje się możliwe normalne funkcjonowanie. Choć detoksykacja sama w sobie nie leczy uzależnienia, umożliwia doraźną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia oraz stwarza optymalne warunki do rozpoczęcia terapii. Detoksykacja Poalkoholowa +

Krok Trzeci - Terapia Uzależnień

Dbamy o to, aby dla każdego pacjenta opracować indywidualny plan terapii w pełni dopasowany do jego wieku, stanu zdrowia oraz samopoczucia. Terapia uzależnień w ośrodku Dromader, gwarantuje że każdy krok terapeutyczny będzie zaprojektowany tak, by wspomóc Cię w procesie wychodzenia z nałogu. Terapia Uzależnień +

Już teraz skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak wygląda leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku - zobacz Dane Kontaktowe +.