Ośrodek Leczenia Uzależnień

Terapia uzależnienia od leków

Leczenie uzależnienia od leków poprzez terapię jest trudnym procesem. Organizm zatruty lekami wymaga najpierw detoksykacji i oczyszczenia. Najczęściej polega to na stopniowym zmniejszaniu dawki leku, od którego pacjent jest uzależniony i wprowadzeniu leku zamiennego.

Odtruwanie jest długotrwałe, ponieważ zmniejszanie dawki leku musi następować powoli, by uzależniony organizm poradził sobie z jego odstawieniem. Jest jednak możliwe.

Nie musisz więc żyć w strachu, że możesz nie poradzić sobie z uzależnieniem – w naszym ośrodku znajdziesz fachową pomoc. Odtrucie odbywa się pod opieką lekarza i pielęgniarek, a późniejsze odstawienie leków ułatwia terapia stacjonarna.

Wystarczy, że zgłosisz się do Naszego Ośrodka – terapia pozwoli Ci uwolnić się od nałogowego zażywania leków.

W naszym ośrodku zapewniamy Pacjentowi kompleksowe leczenie, od motywacji do leczenia, do samego rozwiązania problemu.

Nałóg to poważne zaburzenie, które można i należy leczyć. Miejscem, w którym warto podjąć leczenie, jest ośrodek Detoksykacji i Terapii Uzależnień MEDICA, który funkcjonuje w ramach jednostki medycznej Centrum Medyczne MEDICA.

W ośrodku czeka na Państwa wykwalifikowana kadra, która od wielu lat pomaga w sytuacjach wszelkiego rodzaju uzależnień. Wiemy, jak dużo zależy od naszej pracy, dlatego nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach dotyczących leczenia uzależnień. Każdy pacjent otrzyma u nas pomoc i wsparcie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. Nasi terapeuci swoją wiedzą i doświadczeniem służą nie tylko pacjentom, ale również ich rodzinom i bliskim -organizujemy terapię dla osób współuzależnionych i Dorosłych Dzieci Alkoholików.

W czasie pobytu w naszym ośrodku pacjenci są pod stałą opieką lekarską i pielęgniarską. Każdy z nich jest dokładnie diagnozowany pod względem chorób wynikających z uzależnienia. W razie potrzeby wykonywane są wszelkie niezbędne badania laboratoryjne, EKG, badania wydolności podstawowych układów i narządów praz inne niezbędne do diagnostyki. Zapewniamy konsultacje psychiatryczne, które wspomagają leczenie uzależnień.

Aby ułatwić proces leczenia uzależnień gwarantujemy pełną dyskrecję. Położenie ośrodka pozwala na stworzenie kameralnych warunków, z dala od zgiełku i hałasu oraz problemów dnia codziennego. Proponujemy Państwu pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami, salę rekreacyjną, siłownię, saunę, sale do terapii grupowej.

Terapia jest najważniejszą i najlepszą formą pomocy, jeżeli chodzi o leczenie uzależnień. Pomaga ona w uzyskaniu trwałych i pożądanych zmian, dzięki czemu życie osoby uzależnionej ma szansę stać się na nowo zdrowe i satysfakcjonujące.

Zważywszy na fakt, że osoba uzależniona ma znacznie osłabioną wolę, samodzielne uporanie się z problemem nałogowych zachowań jest praktycznie niemożliwe. Mimo, iż głównie od pacjenta zależy, czy uda mu się powrócić do zdrowego funkcjonowania, to jednak bez specjalistycznej pomocy, jest to bardzo trudne do osiągnięcia. Stąd też ośrodek leczenia uzależnień jest miejscem, gdzie można odbyć profesjonalną terapię uzależnienia, dzięki której pacjent zyskuje narzędzia do walki z nałogiem.

Każdy z naszych pacjentów po zakończeniu terapii otrzymuje dalsze zalecenia terapeutyczne. Zapewniamy kontynuację leczenia w trybie ambulatoryjnym oraz konsultacje z terapeutami i lekarzami. Współpraca z wieloma placówkami pozwala nam znaleźć pomoc dla pacjentów w miejscu zamieszkania.

Jeśli uznacie Państwo, iż nasze kompetencje odpowiadają Państwa potrzebom zdrowotnym, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym Centrum Medycznym MEDICA, w ramach którego funkcjonuje m.in. Ośrodek Leczenia Uzależnień oraz Oddział Detoksykacji:

OŚRODEK LECZENIA I TERAPII UZALEŻNIEŃ MEDICA

www.osrodek-medica.pl

OŚRODEK DETOKSYKACJI MEDICA

www.detoks-24.pl

Drukuj E-mail

to Leczenie Ciała, Umysłu i Duszy

Ośrodek Leczneia Uzależnień

Ośrodek Leczenia Uzależnień MEDICA, został utworzony w ranach Centrum Medycznego MEDICA i jest jednym z nielicznych ośrodków leczenia uzależnień działającym legalnie - posiadamy wpis do rejestru podmiotów leczniczych. Jednym z naszych atutów jest kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki któremu część oferowanych świadczeń jest refundowana. Więcej Informacji

Detoks Warszawa

Zapewniamy anonimowość, komfortowe warunki medyczne, pełną bazę socjalno-bytową oraz zachowanie stosownej intymności w trakcie udzielanych świadczeń odtruwania alkoholu.

Finansowanie Leczenia

System Ratalny MediRaty - ratalnie.com


Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia